Yıllık Hayat Sigortası

Allianz, 70′den fazla ülkedeki geniş deneyimi, Türkiye’deki 25 yıllık birikimiyle her koşulda, her zaman yanınızda. İşte Yıllık Hayat Sigortası

Hayatın önümüzdeki bir yıl içinde size ve ailenize beklenmedik zor günler getirip getirmeyeceğini bilemezsiniz. Allianz, sigortalının vefatı halinde ailesine, sürekli sakatlığı halinde ise kendisine yaşam güvencesi sağlayan çağdaş bir sigorta sunuyor:

Yıllık Hayat Sigortası ile dilediğiniz teminat limitleriyle

■Ecelen vefat
■Kaza sonucu vefat
■Kaza veya hastalık sonucu sürekli sakatlık
■Kaza sonucu tedavi masrafları
■Çalışılmayan günler için gündelik iş görmezlik tazminat güvencelerini alabilirsiniz.

Yıllık Hayat Sigortası’ndan kimler yararlanabilir?
18 – 65 yaşları arasındaki herkes yararlanabilir. Poliçeye ara verilmeden devam edilmesi durumunda 65 yaş sonrası için yaş ekprimi ödemek koşulu ile 75 yaşına kadar sigorta devam ettirilebilir. Sigortalı dilediği herhangi bir kimseyi lehdar olarak gösterebilir ve dilerse değiştirebilir.

Yıllık Hayat Sigortası’nın süresi nedir?
Bu sigorta bir yıllıktır. Sigortalı her yıl, yaşına, cinsiyetine ve meslek sınıfına göre prim ödemek suretiyle sigortasını yenileyebilir.

Vergi avantajınız var mı?
Eğer ücretli çalışıyor ya da beyana tabi vergi mükellefi iseniz, Gelir Vergisi Kanunu’nun 63. ve 89. maddeleri gereğince ödediğiniz primleri vergi matrahınızdan indirebilirsiniz. Böylece, aylık ücretinizin %5′ine ve yıllık olarak asgari ücret tutarı kadar ödeyeceğiniz sigorta primleriniz, bulunduğunuz vergi dilimine göre, daha ilk günden size kazanç sağlayacaktır.