Nissan Kasko

Allianz, 70′den fazla ülkedeki geniş deneyimi, Türkiye’deki 25 yıllık birikimiyle her koşulda, her zaman yanınızda. Allianz, Nissan marka otomobil ve kamyonet tipi araçlarınız için tüm risklere karşı tam güvence sağlıyor: Allianz Nis-Kasko.

Allianz’tan alternatif çözümler!

Neden Nis-Kasko Sigortası?

Aracınızda başınıza gelebilecek bir sürü tehlike var. Çarpma, çarpılma, yanma… Halk hareketleri, terör… Sel ve su baskını… Hırsızlık… Üçüncü şahıslara karşı mali sorumluluk…
Allianz, binek ve kamyonet tipi aracınızı ve sizi, olası risklere karşı koruyor. Nissan anlaşmalı yetkili servislerinde size öncelik sağlıyor, hasarınızı en hızlı şekilde gideriyor, kendinizi güvende hissetmeniz için farklı çözümler sunuyor.

Nis-Kasko Sigortası, risklere karşı eksiksiz güvence sağlıyor.
■Nis-Kasko Sigortası, risklere karşı aracınızın uğrayacağı zararları güvence altına alır.
■Aracınızın trafiğe ilk çıkış tarihinden itibaren geçecek 1 yıllık süre içerisinde meydana gelebilecek ve aracın tamir kabul edemeyecek ölçüde zarar görmesi veya çalınması halinde, peşin anahtar teslimi bedeli karşılanır.
■Poliçe önyüzünde belirtilen ve hasar ödeme tarihindeki piyasa değerinden gösterilen araç ve standart aksesuarlar, hasar durumunda, hasar tarihindeki piyasa değerine göre eksiksiz ödenir.Aracın standardının dışında eklenen aksesuarlarsa yıllık %20 artışa tabidir.
■Aracınızda sigara ve benzeri maddelerin temasıyla meydana gelen yangın dışındaki zararlar teminat altındadır.
■Yetkili olmayan kişilerce çektirilen ve kurallara uygun olmadan çekilen / çektirilen aracınızda meydana gelen zararlar poliçe kapsamındadır.
■Aracın uğrayacağı kısmi zararlarda sigorta bedeli eksilmez.
■Terör, sel / su ve deprem teminatı dahildir. Muafiyet uygulanmaz.

Ne gibi hizmetler sunuyor?

Yetkili Servis Klozu
Allianz Sigorta A.Ş. ile Nis-Kasko anlaşması olan Nissan servislerinde eksiksiz hasar ödenmekte olup, anlaşma olmayan servislerde hasar tazminatının %30′luk kısmı sigortalı tarafından karşılanmaktadır.
Yardım Hizmeti
Bu hizmet bünyesindeki teknik, ferdi ve tıbbi teminatlar, Nis-Kasko Sigortası kapsamındadır. Teknik teminatlar, aracın çekilmesi, vinçle kurtarılması, aracın nakli, emanet ve muhafazası, profesyonel sürücü sağlanması, yedek parçaların gönderilmesinden oluşur.

Ferdi teminatlar, aracın kullanılamayışı nedeniyle söz konusu olan konaklama masraflarının karşılanmasından, daimi ikametgâha seyahat veya geri dönüş seyahatinden oluşur.

Tıbbi teminatlarsa yaralanma veya hastalık durumunda nakil veya geri dönüş seyahati, eşlik edenlerin nakli, refakatçi gönderilmesi ve acil mesajların iletilmesinden oluşur.

Çözüm Hattı
Sigortalının seyahati sırasında, Allianz Çözüm Hattı tarafından mevcut tüm kaynakların araştırılmasıyla; yol durumu bilgisi, trafik ve karayolları bilgisi, tarifeli seferler hareket ve ücret bilgisi (otobüs, feribot, tren, uçak vb.), yetkili servis bilgisini öğrenebilirsiniz.

Concierge Hizmeti

Allianz Çözüm Hattı sayesinde;

■Seyahat Bilgi Hattı ile otel ve restoran bilgileri ve rezervasyonu yaptırabilirsiniz.
■Toplantı Bilgi Hattı’nı kullanarak toplantı odası ve toplantı ekipmanları kiralama firmalarından organizasyon hizmeti alabilirsiniz.
■Araç kiralama organizasyonu yaptırabilirsiniz.
■Etkinlik Bilgi Hattı, sinema, konser, tiyatro, müze, spor karşılaşmaları, müzikal, bale ve opera etkinlikleri için bilgi sahibi olmanızı sağlar.
■Feribot, otobüs, uçak, tren için bilgi alıp rezervasyon yaptırabilirsiniz; biletleriniz poliçe sahibine teslim edilir.
■Biletler İstanbul, İzmir ve Ankara’da ücretsiz teslim edilecektir. Diğer illerde ücretli sağlanacaktır.

Kiralık Araç Hizmeti(Otomobiller ve ruhsatında hususi kamyonet işaretli 4+1 koltuk adedi olan ve yolcu naklinde kullanılan kamyonetler için)
Allianz Yardım Hizmeti’ne başvurmak önkoşuluyla aracın trafikte seyredemeyecek şekilde hasar gördüğü kazalarda, Allianz Yardım Hizmeti tarafından aracın servise çekilmesi sağlanır ve araç onarımının servise teslimini takip eden 24 saat içerisinde giderilememesi durumunda yılda en fazla 2 kez ve olay başına 7 gün toplamda yıllık 14 gün olmak üzere Kiralık Araç Hizmeti verilir. (Konaklama ve Geri Dönüş Seyahati Hizmeti’ni almayan sigortalılar bu hizmetten yararlanabilir).

Hukuksal Koruma
Araca bağlı veya sürücüden kaynaklanan hukuki uyuşmazlıklarda sigortalının korunması sağlanır. (Örneğin sürücü belgesinin kısıtlanması, kaldırılması, yeniden alınmasıyla ilgili dava ve avukatlık masrafları.)
Ferdi Kaza
Araçta seyahat eden sürücü ve yolcular, kaza sonucu oluşan ölüm ve sürekli sakatlık hallerine karşı da teminat altına alınmıştır.
Güvenlik Sistemi ve Araç Kayıt Belgesi Teminatı
a. Kasko sigortalı olan aracın var olan anahtarlarından birinin çalınması, düşürülmesi, kaybedilmesi, yok olması gibi nedenler sonucunda, aracın güvenliğinin sağlanabilmesi için yapılacak,
- Mevcut anahtar / anahtarların yeniden kopyalanması,
- Alarm veya immobilizer vb. tür uyarı sistemlerinin kodlanması,
- Merkezi kilit ve/veya kontak setinin değiştirilmesi masraflarından dolayı;
b. Motorlu Araç Tescil ve/veya Motorlu Araç Trafik Belgesi ile aracın plaka levhalarının çalınması nedeniyle bunların yeniden düzenlenmesi ve/veya temin edilmesi için sigorta ettirenin/sigortalının yapacağı masraflar için; her bir olayda ve poliçe süresi içinde toplamda en fazla poliçede belirtilen limitler dahilinde 1.000 TL.’ye kadar teminat verilmektedir.

Yangın Teminatı
Yangın Sigortası Genel Şartları ile poliçe özel şartları saklı kalmak ve gerçek kişi sigortalılara ait bina yapı tarzının betonarme çelik olması şartıyla konut içindeki eşyalar için, yangın-yıldırım-infilak teminatı ilk ateş esasıyla olay başı ve poliçe süresince toplam 10.000 TL limitle poliçe kapsamına dahil edilmiştir. Her türlü kıymetli eşya (tv, müzik seti, radyo, laptop, bilgisayar gibi görsel ve işitsel cihazlar), mücevher, ziynet eşyası, saatler ve optik eşya teminat haricidir.

Kasko Sağlık Sigortası

Allianz, Sağlık Sigortası Genel Şartları ve buna ilave teşkil eden Özel Şartlar çerçevesinde, poliçede tanımlanmış yaş aralığında olan sigortalıların, kasko dönemi içerisinde 25.000 TL üst limitli, 5.000 TL muafiyetli olmak üzere, Allianz anlaşmalı sağlık kurumlarında yatarak tedavi masrafları karşılar.
Hasarsızlık indirimleri
1. yıl sonu yenilemelerde %30
2. yıl sonu yenilemelerde %40
3. yıl sonu yenilemelerde %50
4. yıl sonu yenilemelerde %60
5. yıl sonu yenilemelerde %65

3, 4 ve 5 yıldan fazla hasarsızlık indiriminin kazanılmasından sonra meydana gelecek bir hasardan dolayı, hasarsızlık indiriminiz basamaklı olarak sürdürülür.

Ayrıca, kusurunuzun bulunmadığı kanıtlandığı takdirde, indiriminiz sonraki yıllarda da devam eder.

Sadece bir defaya mahsus cam kırılması ve poliçe dönemi içinde bir defaya mahsus radyo/teyp hasarıyla sınırlı kalan hasarlarda, sigorta kapsamındaki hasarsızlık indiriminiz yine de devam eder.

Nis-Kasko Sigortası ile sağlanabilen kişiye özel indirimler:

Sigortalının şahıs ve aracın binek olması şartıyla;
◦Sigortalı ya da sigortalıya ek olarak tek sürücü indirimi (30 yaşından büyük ve en az üç yıllık sürücü belgesi olan kişiler için uygulanabilir.)
◦Silahlı Kuvvetler mensupları ve eşlerine özel indirim
◦Meslek indirimi
Allianz, Nis-Kasko Sigortası’yla yanınızda!

Hasar işlemleri ve yol yardım hizmetleri için 444 45 46 numaralı telefondan Allianz Çözüm Hattı’nı arayabilirsiniz.

Her zaman iyi ve güvenli yolculuklar…

Yukarıda yer alan tüm bilgiler, kullanıcıya bilgi vermek amacıyla yayınlanmış olup, poliçede yer alan teminat kapsamına ilişkin detaylı bilgi için poliçenize ait genel ve özel şartlara bakınız.