Yat

Allianz, 70`den fazla ülkedeki geniş deneyimi, Türkiye’deki 25 yıllık birikimiyle her koşulda, her zaman yanınızda. İşte, yatınızı denizde ve karada karşılaşabileceği çeşitli risklere karşı güvence altına alan Allianz Yat sigortası.

Allianz ile güvene yelken açın!
Yat sigortası, dünyanın en teknik ve ayrıntılı sigorta türlerinden biridir. İngiliz sigortacıları, konuya açıklık getirmek ve uygulamaları standartlaştırmak amacıyla bu alanda “Institute Yacht Clauses” teminat sistemini geliştirdi. Tüm dünyada geniş bir uygulama alanı bulan bu sistemi, ülkemizde Allianz uyguluyor.
Neden Allianz Yat Sigortası?
Allianz Yat Sigortası yatınızı denizde, yatma mahallinde, çekek yerinde, çekek yerine çekilirken veya indirilirken, deniz kazası ve tehlikeleri (fırtına, çatma, çarpma, oturma), korsanlık, yangın, deprem, volkanik patlama, yıldırım, hava taşıtlarıyla temas gibi pek çok riske karşı teminat altına alıyor.

Ayrıca yatınızın dıştan takma motorları da dahil tüm donanım ve ekipmanı, kıyıda, depoda veya tamir mahallindeyken bile sigorta kapsamında.
Allianz Yat Sigortası size neler sağlıyor?

Sigortanız, kaza durumunda üçüncü şahıslara karşı doğabilecek hukuki sorumlulukları (yatınızın çarpıştığı tekne veya üzerindeki mala gelebilecek kayıp ve hasarlar gibi) teminat altına alıyor. Üstelik çok şanssız bir çatma olayı sonucunda alacağınız tazminat, yatınızın sigorta bedelinin iki katı hatta daha da fazlası olabilir.

Ödemek zorunda kalacağınız bazı hukuki savunma masraflarınız da şirketimizin yazılı önonayı alınmak suretiyle teminata dahildir.

Sorumlu bulunmadığınız hallerde enkazın çıkarılmasına ilişkin tüm masraflarınız yine sigorta kapsamındadır.

Yat kapsamına (tanımına) giren unsurların rayiç değeri üzerinden sigorta bedeli saptamak gerekir. Şirketimizin gemi riziko mühendisliği servisi, bu konuda da yardımınıza hazırdır.

Sigorta kapsamına, yatınızın gövdesinin yanı sıra poliçede belirtilmeleri koşuluyla makineleri, servis botları ve yatınızla birlikte alınıp satılması mutat olan donanım ve ekipman da dahildir. Yatınızın adını taşımayan servis botları, zati eşyalar, kumanya, yakıt, balıkçılık takımları ve demirleme donanımlarıysa sigorta kapsamı dışında kalır.

Yatınızın sigorta süresini sadece sezonla sınırlamayıp sürekli güvence sağlayabilirsiniz. Yıllık sigorta size poliçe yenilenmesi sırasında hasarsızlık indiriminden yararlanma hakkını kazandırır.

Kısacası…

İster karada olsun, ister denizde… Allianz Yat Sigortasıyla yatınız her riske karşı güvende.

Huzurlu ve güvenli seyirler dileğiyle…

Yukarıda yer alan tüm bilgiler, kullanıcıya bilgi vermek amacıyla yayınlanmış olup, poliçede yer alan teminat kapsamına ilişkin detaylı bilgi için poliçenize ait genel ve özel şartlara bakınız.