Hyundai Kasko

Allianz, 70′den fazla ülkedeki geniş deneyimi, Türkiye’deki 20 yılı aşkın birikimiyle her koşulda, her zaman yanınızda. Allianz ve Hyundai Assan işbirliği çerçevesinde oluşturulan Hyundai Kasko ile, Hyundai marka otomobil, kamyonet ve minibüs tipi araçlarınız tüm risklere karşı güvence altına alınır.

Hyundai Kasko ile aracınız emin ellerde
Aracınızda başınıza gelebilecek bir sürü tehlike var. Çarpma, çarpılma, yanma, halk hareketleri, deprem, terör, sel ve su baskını, hırsızlık, üçüncü şahıslara karşı mali sorumluluk…
Allianz, Hyundai marka otomobil, kamyonet ve minibüs tipi aracınızı ve sizi, olası risklere karşı korur, Hyundai anlaşmalı yetkili servislerinde size öncelik sağlar, orjinal parça kullanılarak hasarınızı en hızlı şekilde giderir, kendinizi güvende hissetmeniz ve hayatınızı kolaylıştırmak için farklı çözümler sunar.
Hyundai Kasko Sigortası, risklere karşı eksiksiz güvence sağlıyor.
■Hyundai Kasko Sigortası, risklere karşı otomobilinizin uğrayacağı zararları güvence altına alır.
■Aracınızın trafiğe ilk çıkış tarihinden itibaren geçecek 1 yıllık süre içerisinde meydana gelebilecek ve aracın tamir kabul edemeyecek ölçüde zarar görmesi veya çalınması halinde, peşin anahtar teslimi bedeli karşılanır.
■Poliçe ön yüzünde belirtilen ve hasar ödeme tarihindeki piyasa değerinden gösterilen araç ve standart aksesuarlar, hasar durumunda, hasar tarihindeki piyasa değerine göre eksiksiz ödenir. Aracın standardının dışında eklenen aksesuarlar için ise yıllık %20 enflasyon artışı ile koruma sağlanır.
■Aracın sadece camlarının kırılmasıyla sınırlı cam kırılması hasarları muafiyetsiz olarak Allianz Sigorta ile anlaşmalı Hyundai Yetkili Servislerinde de onarılabilecek olup poliçe dönemi içerisindeki ilk cam kırılmasında hasarsızlık oranı etkilenmeyecek, sonraki cam hasarları sigortalının hasarsızlık oranını etkileyecektir.
■Aracınız ile yetkili akaryakıt istasyonlarından akaryakıt alımı yaparken, pompacının yakıt ikmali sırasında kasıtlı veya kusurlu olarak yanlış yakıt vermesi sonucu aracınızın maruz kalacağı mekanik zararlar ve masraflar olay başına ve yıllık 1.000.- TL ile teminat altına alınmıştır.
■Aracınızda sigara ve benzeri maddelerin teması ile meydana gelen yangın dışındaki zararlar teminata altındadır.
■Yetkili olmayan kişilere çektirilen ve kurallara uygun olmadan çekilen / çektirilen aracınızda meydana gelen zararlar poliçe kapsamındadır.
■Deprem, terör, sel / su baskını teminatı dahildir. Muafiyet uygulanmaz.
■Araç içerisindeki Kişisel Eşyalarınız isteğe bağlı olarak 1.000.- TL’ye kadar teminat altına alınabilmektedir. (Otomobil ve Kamyonet kullanım tarzları için geçerlidir)
■Onarımı Hyundai Yetkili Servislerinde gerçekleştirilecek olan 1.000.- TL’ye kadar hasarlarda ekspertiz istenmeyecek, beyan/zabıt, ruhsat, ehliyet, fatura ve fotoğraf karşılığında hasar ödemesi yapılacaktır.
■Aracınızı kanunen geçerli bir belge karşılığında otopark, servis/tamirhane, oto yıkama, restaurant, ve bunun gibi işletmelere teslim edildiği ispatlanan aracın çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi sonucu meydana gelecek hasarlar sigortalı tarafından mevzuata uygun işlemlerin yerine getirilmesi ve yasal tahkikatın başlatılması şartı ile teminata dahildir.

Ne gibi hizmetler sunuyor?

Yetkili Servis Klozu

Allianz Sigorta A.Ş. ile Hyundai Kasko anlaşması olan Hyundai servislerinde eksiksiz hasar ödenmekte olup, anlaşma olmayan servislerde hasar tazminatının %20′lik kısmı sigortalı tarafından karşılanmaktadır.

Ücretsiz Check Up Hizmeti
Yılda 2 kereye mahsus olmak üzere ve ilgili poliçenin geçerlilik süresi boyunca “Check up” hizmeti anlaşmalı Hyundai Yetkili Servislerinde ücretsiz olarak sunulacaktır. Bu hizmetten faydalanabilmeniz için, poliçeniz ile anlaşmalı Hyundai Yetkili Servislerine başvurmanız yeterlidir.

Mini Onarım Hizmeti
Allianz Mini Onarım Hizmeti, kasko poliçenizin geçerlilik süresi boyunca aracınızın kaporta, boya, deri, vinil, kumaş, plastik aksamlarında oluşabilecek poliçe ekinde belirtilen ölçü ve adet limitleri dahilindeki küçük ölçekli hasarların Auto King Franchise Servis Organizasyonu Merkezlerinde bedelsiz olarak giderilmesi hizmetidir. Hasar onarımı için sigortalının kasko poliçesi ve sözlü beyanı yeterli olup, herhangi bir zabıt, tutanak veya ekspertiz gerekmemektedir. Bu hizmetimiz hasarsızlık indirimini etkilememektedir.
Yardım Hizmeti
Bu hizmet bünyesindeki teknik, ferdi ve tıbbi teminatlar, Hyundai Kasko Sigortası kapsamındadır.
Teknik teminatlar, aracın çekilmesi, vinçle kurtarılması, aracın nakli, emanet ve muhafazası, profesyonel sürücü sağlanması, yedek parçaların gönderilmesi hizmetinden oluşur.
Ferdi teminatlar, aracın kullanılamayışı nedeniyle söz konusu olan konaklama masraflarının karşılanmasından, daimi ikametgâha seyahat veya geri dönüş seyahatinden oluşur.
Tıbbi teminatlarsa, yaralanma veya hastalık durumunda nakil veya geri dönüş seyahati, eşlik edenlerin nakli, refakatçi gönderilmesi ve acil mesajların iletilmesinden oluşur.

İkame Araç Hizmeti (Otomobiller ve ruhsatında hususi kamyonet işaretli 4+1 koltuk adedi olan ve yolcu naklinde kullanılan kamyonetler için)

Allianz Yardım Hizmeti’ne başvurmak önkoşuluyla aracın trafikte seyredemeyecek şekilde hasar gördüğü kazalarda, Allianz Yardım Hizmeti tarafından aracın servise çekilmesi sağlanır ve araç onarımının servise teslimini takip eden 24 saat içerisinde giderilememesi durumunda yılda en fazla 2 kez ve olay başına 7 gün toplamda yıllık 14 gün olmak üzere İkame Araç Hizmeti verilir. (Konaklama ve Geri Dönüş Seyahati Hizmeti’ni almayan sigortalılar bu hizmetten yararlanabilir).

Hukuksal Koruma
Araca bağlı veya sürücüden kaynaklanan hukuki uyuşmazlıklarda sigortalının korunması sağlanır. (Örneğin sürücü belgesinin kısıtlanması, kaldırılması, yeniden alınmasıyla ilgili dava ve avukatlık masrafları.)

Ferdi Kaza
Araçta seyahat eden sürücü ve yolcular, kaza sonucu oluşan ölüm ve sürekli sakatlık hallerine karşı da teminat altına alınmıştır.

Güvenlik Sistemi ve Araç Kayıt Belgesi Teminatı

a. Kasko sigortalı olan aracın var olan anahtarlarından birinin çalınması, düşürülmesi, kaybedilmesi, yok olması gibi nedenler sonucunda, aracın güvenliğinin sağlanabilmesi için yapılacak,
- Mevcut anahtar / anahtarların yeniden kopyalanması,
- Alarm veya immobilizer vb. tür uyarı sistemlerinin kodlanması,
- Merkezi kilit ve/veya kontak setinin değiştirilmesi masraflarından dolayı;
b. Motorlu Araç Tescil ve/veya Motorlu Araç Trafik Belgesi ile aracın plaka levhalarının çalınması nedeniyle bunların yeniden düzenlenmesi ve/veya temin edilmesi için sigorta ettirenin/sigortalının yapacağı masraflar için; her bir olayda ve poliçe süresi içinde toplam en fazla 1.000 TL’ye kadar teminat verilmektedir.

Yangın Teminatı
Yangın Sigortası Genel Şartları ile poliçe özel şartları saklı kalmak ve gerçek kişi sigortalılara ait bina yapı tarzının betonarme çelik olması şartıyla konut içindeki eşyalar için, yangın-yıldırım-infilak teminatı ilk ateş esasıyla olay başı ve poliçe süresince toplam 10.000 TL limitle poliçe kapsamına dahil edilmiştir. Her türlü kıymetli eşya (tv, müzik seti, radyo, laptop, bilgisayar gibi görsel ve işitsel cihazlar), mücevher, ziynet eşyası, saatler ve optik eşya teminat haricidir.

Kasko Sağlık Sigortası
Allianz, Sağlık Sigortası Genel Şartları ve buna ilave teşkil eden Özel Şartlar çerçevesinde, poliçede tanımlanmış yaş aralığında olan sigortalıların, kasko dönemi içerisinde 25.000 TL üst limitli, 5.000 TL muafiyetli olmak üzere, Allianz anlaşmalı sağlık kurumlarında yatarak tedavi masrafları karşılar.

Hasarsızlık indirimleri

1. yıl sonu yenilemelerde %30
2. yıl sonu yenilemelerde %40
3. yıl sonu yenilemelerde %50
4. yıl sonu yenilemelerde %60
5. yıl sonu yenilemelerde %65

3, 4 ve 5 yıldan fazla hasarsızlık indiriminin kazanılmasından sonra meydana gelecek bir hasardan dolayı, hasarsızlık indiriminiz basamaklı olarak sürdürülür.

Ayrıca, kusurunuzun bulunmadığı kanıtlandığı takdirde, indiriminiz sonraki yıllarda da devam eder.

Sadece bir defaya mahsus cam kırılması ve poliçe dönemi içinde bir defaya mahsus radyo/teyp hasarıyla sınırlı kalan hasarlarda, sigorta kapsamındaki hasarsızlık indiriminiz yine de devam eder.
Çözüm Hattı
Sigortalının seyahati sırasında, Allianz Çözüm Hattı tarafından mevcut tüm kaynakların araştırılmasıyla; yol durumu bilgisi, trafik ve karayolları bilgisi, tarifeli seferler hareket ve ücret bilgisi (otobüs, feribot, tren, uçak vb.), yetkili servis bilgisini öğrenebilirsiniz.

Concierge Hizmeti

Allianz Çözüm Hattı sayesinde;

■Seyahat Bilgi Hattı ile otel ve restoran bilgileri ve rezervasyonu yaptırabilirsiniz.
■Toplantı Bilgi Hattı’nı kullanarak toplantı odası ve toplantı ekipmanları kiralama firmalarından organizasyon hizmeti alabilirsiniz.
■Araç kiralama organizasyonu yaptırabilirsiniz.
■Etkinlik Bilgi Hattı, sinema, konser, tiyatro, müze, spor karşılaşmaları, müzikal, bale ve opera etkinlikleri için bilgi sahibi olmanızı sağlar.
■Feribot, otobüs, uçak, tren için bilgi alıp rezervasyon yaptırabilirsiniz; biletleriniz poliçe sahibine teslim edilir.
■Biletler İstanbul, İzmir ve Ankara’da ücretsiz teslim edilecektir. Diğer illerde ücretli sağlanacaktır.

Hyundai Kasko Sigortası ile sağlanabilen kişiye özel indirimler:

Sigortalının şahıs ve aracın binek olması şartıyla;

◦Sigortalı ya da sigortalıya ek olarak tek sürücü indirimi (30 yaşından büyük ve en az üç yıllık sürücü belgesi olan kişiler için uygulanabilir.)
◦Silahlı Kuvvetler mensupları ve eşlerine özel indirim
◦Meslek indirimi
Hasar işlemleri ve yol yardım hizmetleri için 444 45 46 numaralı telefondan Allianz Çözüm Hattı’nı arayabilirsiniz.

Hyundai Kasko ile güvenli yolculuklar !

Yukarıda yer alan tüm bilgiler, kullanıcıya bilgi vermek amacıyla yayınlanmış olup, poliçede yer alan teminat kapsamına ilişkin detaylı bilgi için poliçenize ait genel ve özel şartlara bakınız.